Yeni Tesla Gigafactory için adres belli oluyor!

0

Yeni Tesla Gigafactory

Elon Musk’ın Tesla ile tüm dünyayı elektrikli araçları yayma planı tüm hızıyla devam ediyor. kurulması planlanan yeni Tesla Gigafactory için adresi belli oluyor.

Yeni Tesla Gigafactory Teksas’ta kurulabilir

Tesla, günümüzde elektrikli araç sektörünün lideri konumunda yer alıyor. Tesla Gigafactory tesislerinde hem bataryalar hem elektrikli araçlar için yapılan üretim çalışmalarıyla Tesla, planlarını genişletmeye devam ediyor.

Elon Musk’ın daha önce duyurduğu 100 adet Tesla Gigafactory planıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Musk Twitter’da yaptığı paylaşımla yeni bir Tesla Gigafactory tesissinin kurulacağını duyurmuş ve lokasyonla ilgili kullanıcılardan yorum almıştı.

Gelen yorumlarla da birlikte Musk’ın yeni Tesla Gigafactory’i Teksas’ta kurma ihtimalinin çok yüksek olduğu belirtiliyor. Artık Gigafactory kurulum maliyetlerinin yüzde 60 oranında düşmüş olması da Tesla’nın tesis kurmasını daha kolay hale getiriyor.

Lokasyon olarak Teksas’ın seçilmesinin arka planında ise hem mevcut kaynaklara yakınlık hem yenilenebilir enerji kullanım potansiyeli büyük bir paya sahip. Teksas’ta kurulacak Tesla Gigafactory’de rüzgar ve güneş enerjisinde yararlanılarak, enerji tüketimi kısmen de olsa yenilenebilir kaynaklarla karşılanabilir olacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>