Techinside Google News
Techinside Google News

Yeni Tesla’lar Steam’siz kalabilir!

Tesla, yeni bir müşteriye Model X'in Steam oyunları desteğiyle gelmeyeceğini söyledi.
- Advertisement -

Elektrikli SUV’un uzun menzilli versiyonunu teslim almayı bekleyen bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan şirket mesajına göre Tesla, Model X’in bazı yeni teslimatlarında Steam desteğini kaldırıyor olabilir.

Tesla’nın mesajı müşteriyi, şirketin Model X’teki “oyun bilgisayarını güncellediği” konusunda uyarıyor ve “artık Steam oyunları oynayamadığını” söylüyor. Mesaj, müşterinin teslimata devam edeceğini onaylaması için bir düğmeyle sona eriyor.

Diğer Tesla modellerinin etkileneceğine dair bir gösterge yok. Otomobil üreticisinin bir yazılım güncellemesi yoluyla Steam’i mevcut sahiplerinin araçlarından kaldırmayı planladığına dair herhangi bir işaret görmüyoruz. Ancak Tesla halihazırda diğer bazı modeller için Steam desteğini kaldırma eğiliminde görünüyor.

Örneğin Cybertruck’ta Steam mevcut değil ve Tesla, geliştirilmiş AMD Ryzen işlemcilere sahip yeni modellere rağmen oyun platformunu en çok satan Model Y ve Model 3 araçlarına getirmeyi planlayıp planlamadığını söylemedi. Şirket, Sonic the Hedgehog da dahil olmak üzere yıllar içinde bazı oyunları kaldırmıştı.

Steam global versiyon

Tesla CEO’su Elon Musk, Steam’i bir satış noktası olarak öne sürerek yeni GPU’nun Cyberpunk 2077 gibi üst düzey oyunları oynayabilecek kadar güçlü olduğunu ilan etmişti. Steam, yeniden tasarlanan Model S ve Model X’in revize edilmiş 2022 sürümüyle piyasaya sürüldü. İlk 2021 modelleri, reklamı yapılan oyunları desteklemek için yeterli RAM ile kurulmadığından Steam dahil edilmedi. Musk, bir yenilemenin mümkün olacağını söyledi ancak bu ücretsiz değil.

Tesla’nın yeni Model S ve X araçlarında güçlü oyun donanımı konusunda geri adım atabileceğine dair spekülasyonlar var. Musk, şirketi “kesinlikle sert çekirdekli” bir hale getirmek amacıyla, öfkeli işten çıkarmalar yoluyla şirketi sıkıştırmakla meşguldü.

Tesla, düşük maliyetli yeni bir aracın neye benzeyeceği konusunda küçülttü ve bir robotaksi inşa etmeye devam ediyor, bu da The Witcher gibi oyunların artık bir öncelik olmadığı anlamına geliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir