Techinside Google News
Techinside Google News

Yeni Zelanda havayolları yolcularını uçağa binmeden önce tartacak

Yeni Zelanda Sivil Havacılık Kurumu, Auckland Uluslararası Havalimanı'ndan uluslararası uçuşlara çıkan yolcuların tartılmalarını istiyor
- Advertisement -

Yeni Zelanda Sivil Havacılık Kurumu, Auckland Uluslararası Havalimanı’ndan uluslararası uçuşlara çıkan yolcuların tartılmalarını istiyor. Bu program, Air New Zealand tarafından “yolcu ağırlık anketi” olarak adlandırılıyor ve uçakların ağırlık yükünü ve dağılımını belirlemek için veri toplama amacı güdüyor.

Air New Zealand’den yük kontrolü uzmanı Alastair James, “Uçağa giren her şeyi tartıyoruz – kargodan uçaktaki yemeklere, bagajların yer altındaki yüküne kadar” diyor. Yolcu, mürettebat ve kabin çantaları için ortalama ağırlıklar kullanılırken, yolcuların gerçek ağırlıklarını belirlemek için bu anketin gerekli olduğunu söylüyor.

Ancak ağırlık kişisel bir konu olduğundan herkes bunu belirtmek istemeyebiliyor. Bu nedenle, Air New Zealand, bireylerin gizliliğini korumak için verilerin anonim olarak işlendiğini belirtiyor. Yolcular, uçuşları için check-in yaptıklarında dijital bir tartıya çıkmaları isteniyor. Yolcuların ağırlık bilgileri anket için kaydedilse de ekranda görünmüyor.

Air New Zealand’in yaptığı açıklamada, “Tartıya çıkmak bazı insanlar için korkutucu olabilir. Müşterilerimize herhangi bir görüntüleme olmadığını temin ederiz. Hiç kimse ağırlığınızı göremez, hatta biz bile göremeyiz” deniliyor.

Bu, Air New Zealand’in yolcuları uçuşa binmeden önce tartılmalarını istediği ilk kez değil. Daha önce yurtiçi yolcular da benzer bir ankete katılmıştı. Ancak uluslararası yolcular için planlanan anket, COVID-19 salgını nedeniyle ertelenmişti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir