Techinside Google News
Techinside Google News

Yenilikçi Dijital Bankacılık Kanalı Çözümü: DoKa

Yenilikçi teknoloji çözümleri ve hizmetleriyle, sürdürülebilir bankacılık ürünleri geliştiren DZD Teknoloji, dijital bankacılık kanal çözümü DoKa’yı duyurdu. 
- Advertisement -

Yenilikçi teknoloji çözümleri ve hizmetleriyle, sürdürülebilir bankacılık ürünleri geliştiren DZD Teknoloji, dijital bankacılık kanal çözümü DoKa’yı duyurdu. 

Yakın zamanda haftalık 4 gün çalışma modeline geçen ve çalışanlara sağladığı yan haklar ile gündeme gelen DZD Teknoloji, yeni ürünü DoKa’nın lansmanını geçen hafta gerçekleştirdi.

Kişiselleştirilmiş bir bankacılık deneyimi sağlamak için en son teknolojiyi kullanıcı merkezli tasarımla birleştiren DoKa, internet bankacılığı, mobil bankacılık, çağrı merkezi kanalları ve kanal yönetimi modülü ile bankaların ihtiyacı olan tüm dijital kanalları kapsayan bir dijital bankacılık kanal çözümü.

Finansal işlemlerde esneklik ve ölçeklenebilirlik

Yenilikçi Dijital Bankacılık Kanalı Çözümü: DoKa

Finansal işlemlerde benzersiz esneklik ve ölçeklenebilirlik getiren dijital bankacılık çözümü DoKa’yı en kısa sürede finans sektörüyle buluşturmak için bankacılık sektöründe deneyimli bir ekiple büyük bir heyecanla çalıştıklarını belirten DZD Teknoloji Genel Müdürü İbrahim Gökal, DoKa’ya ilişkin şunları söyledi: “Türkiye’de dijital aktif bankacılık müşteri sayısı 94 milyon kişiye ulaşırken, yeni dijital bankacılık çözümümüz DoKa, bankalara kolay ölçeklendirilebilir, güvenli ve hızlı devreye alınabilir bir altyapı sunmayı hedefliyor. Her kurumun benzersiz ihtiyaçları olduğununun farkındalığını merkezine alan DoKa müşteri tercihlerine göre son derece kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor. DoKa, ek entegrasyon gerektirmeyen, güvenli ve ölçeklendirilebilir altyapısı ile şubesiz bankacılık hedefleyen tüm kurumlar için uçtan uca tüm kanalları ve fonksiyonları sağlayan bir uygulama. Ayrıca bu uygulamayı geliştirirken sektörde 25 yılı aşkın süredir, 40’tan fazla finans kuruluşunda faaliyet gösteren Intertech’in ana bankacılık paketi ile de entegre.”

Bu yenilikçi ürünün özünde, gelişmiş güvenlik özellikleri mevcut. DoKa’da tek şifre, cihaz eşleştirme ve kimlik doğrulama çözümleri ürün içerisine yerleştirilerek, dijital bankacılık müşterilerine güvenli, sorunsuz ve hızlı bir şekilde işlem yapabilmelerine imkan veriyor. DZD Teknoloji’nin güvenlik taahhüdü, hem finansal kurumlar hem de değerli müşterileri için güven duygusu sağlıyor. 

Maliyetleri düşürerek operasyonları yönetme imkanı sunuyor

DoKa ile bankacılık sektörüyle etkileşimin yeniden tasarlandığını, herkesin finansal ihtiyaçlarının farklı olduğuna işaret eden İbrahim Gökal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“DoKa’yı farklı kılan diğer özelliklerinden biri bulut entegrasyonudur. Intertech tarafından 2021 yılında devreye alınan BDDK onaylı ilk ve tek finansal bulut platformu inter-cloud ile tam entegre olan DoKa, maliyetlerinizi düşürürken, operasyonlarınızı gerektiği gibi büyütme veya küçültme gücü veriyor. Finans kurumları, bulutun gücünden yararlanarak dijital bankacılık operasyonlarının tüm potansiyelini ortaya çıkarabilir ve bu da gelişmiş esneklik, ölçeklenebilirlik ve verimlilik sağlar. Böylece müşterilerimiz mevcut altyapılarında kesintiye uğramadan dijital devrime hızla uyum sağlayabilir ve bundan faydalanabilir olacaklar.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir