Techinside Google News
Techinside Google News

Yenilikçi kuruluşlar IoT yolculuklarında nasıl yeni ürünler yaratıyor?

Üreticiler, işletmeler ve endüstriyel OEM'ler için genel IoT yolculuğunun henüz ilk günleri. Ancak en yenilikçi kuruluşlar, verilerinden yeni ürünler ve iş kolları oluşturmak için iç görüler elde etmenin ötesine geçiyor.
- Advertisement -

Üreticiler, işletmeler ve endüstriyel OEM’ler için genel IoT yolculuğunun henüz ilk günleri. Ancak en yenilikçi kuruluşlar, verilerinden yeni ürünler ve iş kolları oluşturmak için iç görüler elde etmenin ötesine geçiyor.

Araştırma firması Omdia’nın Ağustos ayında yaptığı bir araştırma, ikincisini vurguladı. ‘Bugünün İhtiyaçları ve Yarının Talepleri: IoT Kabulü için Kurumsal Önceliklerin Ortaya Çıkarılması’ başlıklı rapor, Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren 200’den fazla kurumsal işletmeyle anket yaptı. Ankete katılanların üçte ikisi (yüzde 67) IoT girişimlerinin devreye alınmasından sonraki bir yıl içinde yatırım getirisi beklerken, yarısının (yüzde 49) yatırım getirisi elde etmenin önündeki en büyük engelin uzun dağıtım süreleri olduğunu kabul etti.

Kurumsal IoT platform sağlayıcısı olan Losant’ın kurucu ortağı ve CEO’su Charlie Key, teknik ve kültürel zorluklar nedeniyle gerçek yatırım getirisini görmenin 18 ay sürmesinin daha muhtemel olduğunu belirtiyor.

Key’e göre, organizasyon genelinde gerekli olabilecek kültürel evrim ciddi olarak düşünülmelidir. Temel notlar, tipik süreç, yeni fikri zorlayan ve üretilebilecek bir şeyi bir araya getiren tek bir Ar-Ge veya ürün ekibiyle başlar. Key: “Genellikle organizasyonun geri kalanının oldukça küçük bir alanında yapılır. Yönetici bir sponsorları olacak, ancak sponsorluk gerçekten bunu şirket genelinde nasıl kullanabileceklerini anlamak için değil. Bu gerçekten daha küçük bir sorunu nasıl çözdükleriyle ilgili” diyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir