Yerli e-posta servisi YaaniMail geldi

0

Turkcell’in yerli e-posta servisi YaaniMail tanıtıldı. Biz de TechInside olarak bu tanıtım etkinliğine katıldık ve mikrofonlarımızı Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ‘a uzattık.

Yerli e-posta servisi YaaniMail ile yerli ve milli

Hem kurumsal hem de bireysel kullanıcılar için başlatılan servisi yetkili isimden dinliyoruz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri röportajımız ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

YaaniMail, Turkcell’in Ar-Ge departmanındaki mühendislerin imzasını taşıyor. Tahmin edeceğiniz gibi platform @yaani.com uzantısıyla hizmet verecek.

Küresel rakipler için yerli bir alternatif olarak karşımıza çıkan YaaniMail‘de kullanıcıların bilgisi doğrudan Turkcell’in veri merkezlerinde toplanacak.

Turkcell YaaniMail hedefi oldukça yüksek tutmuş durumda. Bir yıl içinde 2 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşılması planlanıyor. Bu arada yerli e-posta servisi hem e-posta hem de takvim özelliklerini bir arada sunacak.

Hizmete yeni girmesi sayesinde ad-soyad ile e-posta adresi alınabilen platformun mobil uygulaması, Turkcell abonelerinin internet paketinden harcamadan kullanılabilecek. Kurumsal kullanıcılarına Türk Lirası ile lisans almanın yanı sıra kendi alan adları ile hizmet imkanı sağlayan YaaniMail’de 7 gün 24 saat Türkçe destek veriliyor.

Konuyla ilgili toplantıda Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ da bazı açıklamalarda bulundu. Yerli dijital servislere devam ettiklerinin altını çizen Tansuğ, Türk halkının bu uygulamalara sahip çıkmasının önemine de değindi.

Tansuğ sözlerini “Türkiye’den global ölçekte teknoloji markaları çıkmasını istiyorsak bu uygulamaları kullanmamız da kritik önem taşıyor” diyerek tamamladı.

Bu arada e-posta servisi Turkcel’in bulut depolama platformu Lifebox ve doğrulama servisi Hızlı Giriş ile birlikte çalışacak.

Teknolojide dışa bağımlılığı azaltacak bir hamle olarak dikkat çeken YaaniMail, Türkiye’ye vergi geliri ve istihdam sağladığı gibi, kullanıcı verilerinin yurtiçinde kalmasına da büyük katkı sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>