Yerli elektrikli motosiklet Rakun Pro 2 fiyatı ve özellikleri!

0

Ford Otosan, geçtiğimiz yıl elektrikli motosiklet üreten Rakun Mobilite isimli yeni şirketini duyurdu. İlk ürünlerin satışının ise geçtiğimiz Nisan ayı sonrası farklı şirketlerle yapılan anlaşmalar neticesinde gerçekleştiğini biliyoruz. Bugün düzenlenen etkinlikte ise 2 tekerli Rakun Pro 2 ve 3 tekerli Pro 3 modellerinin fiyatı ve özellikleri belli oldu.

3 yıl bakım gerektirmeyen elektrikli motosiklet Rakun satışa çıktı!

Rakun tarafından satışa sunulan elektrikli motosiklet modellerine baktığımızda, normal vatandaşlardan ziyade, ticari işletmelerin hedeflendiğini görüyoruz. Her ne kadar bu araçların bataryaları çıkartıp dolu bir versiyonuyla değiştirilemiyor olsa da 1 saatlik şarj ile yüzde 40 oranında dolum yapmak mümkün.

YouTube video

Buna ek olarak, bataryaların 4.5 saate yakın bir sürede 0’dan 100’e dolduğunu ve tam dolu şekilde 100 kilometreden fazla menzil sunduğunu söyleyelim. Tabii yük kapasitesinin de burada büyük bir etken olacağını belirtelim.

Kullanıcılar açısından bu elektrikli motosikletin bir diğer avantajı ise içten yanmalı motorlu rakipleri gibi 6 ay veya yıllık bakım gerektirecek bir durumunun olmayışı. Çünkü motor yağı, yağ filtresi ve polen filtresi benzeri parçalar kullanılmıyor. Hatta şirketin söylediğine göre, 75 bin km ya da 3 yılda bir kayış değiştirmeniz yeterli oluyor.

Bir diğer önemli unsur ise yokuş performansı ve taşıma kapasitesi. Şirketin yaptığı sunumda bu araçların isteğe göre 300 kg’ye kadar yük taşıyabileceği ve yüzde 35’e kadar eğimleri yük ile birlikte tırmanabileceği söylendi.

Rakun Pro 2/3 satış fiyatı

Etkinlik sırasında yapılan açıklamaya göre 2 tekerli Rakun Pro 2 (koltuksuz ve kutusuz) modelinin satış fiyatı 114 bin 699 TL. Bir büyük modeli olan 3 tekerli Rakun Pro 3 (koltuksuz ve kutusuz) modelinin satış fiyatı ise 127 bin TL.

elektrikli motosiklet Rakun Pro 2 ve Pro 3 fiyatı ve özellikleri

Rakun Pro 2/3 teknik özellikleri

Motor gücü (kW) 4 kW
Batarya Kapasitesi 5 kW
Azami hız 45 km/saat – kilitli
Gösterge 5 inç TFT ekran
Lastik çapı/Pro 2 100/90R14 ön – 130/70-R13 arka
Lastik çapı/Pro 3 100/90R14 ön – 2×130/70-R13 arka
Fren Ön ve arkada kombine hidrolik disk fren
Ağırlık- Pro 2/Pro 3 145 kg/ 171 kg (Batarya dahil)
Yerden Yükseklik 15 cm
Farlar LED
Şarj Süresi 4,5 saat
Ehliyet Tipi B (Motosiklet ehliyetine gerek yok)
Taşıma Kapasitesi (Sürücü+Yük)- Pro 2/Pro 3 155 kg / 179 kg
Tek Tuşla Geri Vites Standart

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>