Yerli oyun şirketi Yin Yang Games, 1 milyon dolar yatırım aldı!

0

Firmalara özel oyunlar, NFT koleksiyonları ve blockchain servisleri geliştiren NFT oyun şirketi Yin Yang Games, çıktığı yatırım turunda Gelişim Group’tan 1 milyon dolar yatırım aldı. Yin Yang Games bu yatırımı, geliştirmekte olduğu NFT Kart Oyunu Reincarnation’ı fonlamak üzere kullanacak.

NFT GameFi alanında oyunlar geliştirmeye devam eden Yin Yang Games, aldığı yatırımla birlikte farklı sektörlere yönelik yeni ürün ve servisler geliştirmeyi de hedefliyor.

2021 yılı Ocak ayında, İlker Onur Kaya, Alperen Kırcanoğulları, Ali Anıl Esmer ve Yiğit Karatokuş tarafından kurulan Yin Yang Games; temel felsefesi olan dengeyi her alanda benimsemiş, oyun ve blockchain alanında sürdürülebilir ürün ve servisler geliştiren bir oyun stüdyosu olarak konumlanıyor. 

Tüm dünyada ses getirecek projeler peşindeyiz

Yin Yang Games Kurucu ortağı ve CEO’su İlker Onur Kaya, yatırım süreciyle ilgili yaptığı değerlendirmede; Blockchain teknolojisinin pek çok alanda olduğu gibi oyun dünyasında da büyük bir etki yaratacağını düşünüyorum.

Bu kapsamda Gelişim Group ile gerçekleşen bu birliktelik, farklı sektörlerde teknolojik çözümler geliştirmek için önemli bir adım olacaktır. Genç bir girişim olarak, bu topraklardan çıkan ve tüm dünyada ses getiren oyun projelerine imza atmak istiyoruz.

Bu yatırımla, şu anki en önemli projelerimizden Reincarnation’u tamamlayıp, aynı zamanda yeni ürün ve servisler geliştirerek çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Oyna kazan modeli ve NFT gibi blok zinciri teknolojisinden yararlanarak oluşturulan “GameFi” projelerinin son dönemde oldukça popüler olduğunun altını çizen Kaya; GameFi alanında projeler geliştiren 21 kişilik Ying Yang Games ekibi olarak, Türk geliştiricilerin gerçekleştirdiği projelerle uluslararası pazarda sağlam bir yer edinmek istediklerini belirtti.   

Gelişim Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akçay ise yaptığı değerldnirmede;

“Tekstil, enerji ve eğitim sektörlerindeki yatırımlarımızdan sonra, tecrübesiyle güvenimizi kazanan ve aynı dili konuşabildiğimiz özel bir ekibe sahip olan Yin Yang Games’e yaptığımız yatırım ile teknoloji sektörüne giriş yapıyor olmaktan oldukça mutluyuz.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>