Yerli ve millî test otomasyon platformu hayata geçti: TTiMoT

0

Türk Telekom, ağ anahtarlama-yönlendirme-güvenlik alanlarında, yazılım ve donanım odaklı ürün ve çözümlerin tasarım ve üretimi konusunda hizmet veren Pnetworks bilgi teknolojileri şirketi ile beraber tamamen yerli yazılım ve donanıma sahip ‘Türk Telekom İnovasyon Merkezi Otomasyon Tool’unu (TTiMoT) geliştirdi. TTiMoT ile son kullanıcı terminalleri, uluslararası standartlarda el değmeden otomatik olarak test edilmeye başlandı.

Genişbant modemler başta olmak üzere tüm ürünlerini, müşteri memnuniyeti ve altyapıya uyum konusunda çok kapsamlı testlere tabi tutan telekomünikasyon şirketi, TTiMoT ile 15 kata varan zaman tasarrufu, iş gücü ve hizmet kalitesi sağlıyor. İşletmelerin dijital dönüşümlerini kolaylaştıracak ürün, hizmet ve çözümler sunan şirket, TTiMoT platformuyla uluslararası test cihazı ve otomasyon firmalarının sağladığı test otomasyon sistemini yerli firmalar ile yurt içinde gerçekleştiriyor. Böylece ülke ekonomisine katma değer sağlarken yerli firmaların kabiliyetlerini de artırmayı amaçlıyor.

TTiMoT ile kapsamlı testler uygulanıyor

Şirketin Network Mimari ve Kalite Güvence Direktörü Emel Uzun Subaş konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Son yıllarda yerli ürün ve proje odaklılıklarını test alanında da uygulamaya başladıklarını dile getiren Subaş; bu doğrultuda uzun yıllara dayanan deneyimleriyle ilk yerli otomasyon platformunu hayata geçirmeyi başardıklarını aktardı. Subaş açıklamalarına şu cümlelerle devam etti:

“Ürünlerimizin müşteri memnuniyeti ve altyapıya uyumluluğunda çok kapsamlı testler uyguluyoruz. Örneğin; 3 farklı altyapıda 15 günde sona eren modem testlerimiz TTiMoT ile 1 gün içerisinde; yaklaşık 7 gün süren genişbant erişim sistem testlerimiz ise artık saatler içinde tamamlanabiliyor.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>