Yolsuzlukla suçlanan Temer Huawei’de işe başladı

0

Brezilya’nın eski başkanı olan ve yolsuzlukla suçlanan Temer Huawei’de işe başladı. Michel Temer, Huawei’de 5G konusunda danışmanlık yapacak.

Michel Temer Huawei’de işe başladı

ABD ambargosuyla mücadele eden Huawei, işe alımda skandal bir karara imza attı. oldukça tartışmalı bir isim olan Michel Temer, Hauwei’de göreve başladı.

Brezilya’nın eski başkanı olan ve birden fazla davada yolsuzluk, rüşvet ve kara para aklama gibi yüz kızartıcı suçlardan yargılanmıştı. Temer, bu suçlarla elde ettiği parayı kendi zimmetine geçirmekle suçlanmıştı. 2019 yılında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Temer, daha sonra serbest bırakılmıştı.

Oldukça tartışmalı bu isim, çok ilginç bir şekilde Huawei’de işe başladı. Huawei’nin Temer’i işe almasındaki ana hedef olarak ise Brezilya’da tedarik konusunda bir sorunla karşılaşmak istememesi. Aslında Brezilya’da 2020 Mart’ta 5G ihalesi yapılacakken, bu ihale 2021’in ilk aylarına ertelenmişti. Herhangi bir yasakla karşılaşmak istemeyen Huawei, Temer ile ülkede daha rahat faaliyet göstermeyi hedefliyor. Michel Temer ayrıca avukat ve hukuk profesörü.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>