Techinside Google News
Techinside Google News

YouTube’un Akıllı İndirme özelliği ekstra depolama alanı kaplıyor!

YouTube Premium, video indirmeleri gibi kullanışlı özellikler üzerine kurulmuştur. Fakat, “Akıllı İndirmeler” adlı bir özellik  açık olduğunu bilmiyorsanız cihazınız için sorun teşkil edebilir.

YouTube’un mobil uygulamasın da “Akıllı İndirmeler” adı verilen ilginç bir Premium özelliği bulunmaktadır. Akıllı indirmeler, algoritma tarafından size bir sonraki izlemekten zevk alacağınızı düşündüğü videoları, YouTube’un arka planına indirmesini sağlar. Teorik olarak, bu bağlantı hareket halinde olmanıza , o anda akış yapmanıza ve videoları indirmek zorunda kalmadan art arda birden fazla videonun keyfini çıkarmanıza olanak tanımaktadır.

- Advertisement -

Bu özellikle ilgili temel sorun, görmek isteyebileceğiniz veya istemeyeceğiniz videolar için fazladan yer kaplamasıdır. Bu durumdan dolayı cihazınızda bol miktarda yer kaplamasına neden olmaktadır.

Sizlere, YouTube uygulamasında akıllı indirmeleri devre dışı bırakma ve kapatma konusunda yol göstereceğim.

Akıllı İndirmeler nasıl kapatılır

Özellik kullanıma sunulduğundan beri, kullanıcılar cihazlarında otomatik olarak etkinleştirildiğini fark ediyorlar. Neyse ki, özellik birkaç dokunuşta devre dışı bırakılabilmektedir.

  1. Telefonunuzda YouTube uygulamasını açın.
  2. Kitaplık bölümüne dokunun.
  3. İndirilenlere basın.
  4. Üstteki üç noktalı menü düğmesine dokunun ve Ayarlara basın.
  5. Akıllı indirmeler’in yanındaki düğmeye dokunun.
youtube akıllı indirmeler kapanır

Bu yöntem ile öneri olarak arka plana indirilen tüm videolar cihazınızdan kaldırılacaktır. İleriye dönük olarak bu cihazdaki YouTube uygulaması arka planda video indirmeyecektir. Bu sayede cihazınızda fazladan yer kaplamayacaktır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir