Youtube aşı reklamları yayınlayacak

0

YouTube telif denetimi

Covid-19 hakkında yanlış bilgilendirmeleri önlemek için 900 binden fazla videoyu silen YouTube şimdi de genç insanları aşı olmaya ikna etmek için aşılanmayı tevik edici reklamlar yayınlayacağını duyurdu.

Aşı reklamvereni olarak YouTube

İngiltere’de başlayan kampanyada YouTube sadece kendi platformunda değil, başka platformlarda da aşı reklamlarını yayınlayacak ve finanse edecek.

Yani, bugüne kadar reklamverenlerden para alarak reklam yayınlayan platform, insanları aşı olmaya ikna etmek için ücretini ödeyerek bilboard’larda, gazete ve dergilerde, televizyonlardan aşı reklamları yayınlayacak.

Şimdilik sadece İngiltere için geçerli olan bu kampanyada YouTube’un ortağı ise İngiltere Sağlık Bakanlığı olacak. YouTube’un kampanyası sayesinde geniş kitlelerin aşılanması halindeyse YouTube ile benzer işbirliklerinin farklı formatlarda dünyanın başka ülkelerinde de görülmesi bekleniyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>