YouTube çocuk kanallarında kalite standardı arayacak

0

YouTube Kids ücretsiz

Bulduğu her videoyu seyreden çocuklar, aynı zamanda bu videolardan etkilenme potansiyeline de sahip. Çocukların bu seçici olmayan izleme alışkanlığını kullanmak isteyen çok sayıda YouTube kanalı da çok düşük kaliteli içeriklerle, izlenme sayısı üzerinden reklam geliri elde etmeye çalışıyorlar.

Çocuklar için yeni video standartları

YouTube şimdi bu sömürüyü durdurmak için, kalite standartlarının altında kalan YouTube kanallarının Google Partner programına erişimini engelleyeceğini duyurdu. Böylece bu kanalların Google reklam servisi üzerinden elde ettikleri önemli bir gelir kapısı kapanmış olacak.

Bir diğer deyişle, artık YouTube’daki çocuk içerikleri üretecek olan içerik üreticileri, para kazanmak için çok daha özenli içerikler üretmek zorunda olacaklar.

YouTube’ın engelleyeceğ kanallar içinde, çocuklara reklam ürünleri gösterenler ve çocukların zihinsel gelişimine kötü etki edebilecek içerikler de yer alacak. Ancak bu tanımların ucu açık olduğu için, kararı verecek olan YouTube editörlerinin çok sayıda çocuk kanalını kişisel görüşlerine göre kapatabileceği de düşünülüyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>