YouTube Gaming ile PewDiePie anlaştı

0

YouTube Gaming ile PewDiePie

Oyun sektöründe yaşanan büyüme, oyun yayıncılığında da büyümeye neden oldu. Oyun yayınları konusunda YouTube Gaming ile PewDiePie anlaşma imzaladı.

YouTube Gaming ile PewDiePie yayın anlaşması yaptı

Son yıllarda oyun sektöründe ekonomik ve kullanıcı bazlı büyüme dikkat çekerken, bu alanda oyun yayıncılığı gibi yeni bir sektör de ortaya çıktı. Şirketler, fırsatları değerlendirmek için oyun yayıncılarıyla iş birliklerine gidiyor.

Twitch ve YouTube gibi platformlar, oyuncuları kendilerine çekerek izleyici kitlesini büyütmeye çalışıyor. Bu rekabette yeni bir hamle YouTube Gaming’den geldi. YouTube Gaming, oyun sektörünün en önemli yayıncılarından biri olan PewDiePie ile anlaştı. Yapılan anlaşma kapsamında PewDiePie, YouTube’a özel yayınlar yapacak.

Artık YouTube’a yönelik yayınlar üretmeye ağırlık verecek olan PewDiePie’ın yaptığı bu anlaşma, kanalın başındaki isim Kjellberg tarafından da doğrulandı.

Böylelikle YouTube, yayıncı transferlerine bir yenisini daha eklemiş oldu. YouTube’un şu anda CouRage, Typical Gamer ve Valkyrae gibi birçok önemli yayıncıyla anlaşması bulunuyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>