YouTube gelir politikasını esnetiyor

0

YouTube gelir politikası

Yayıncılar için YouTube gelir politikasını esnetiyor. YouTube, uygunsuz dil içeren videolar için uyguladığı stratejiyi biraz esnetecek.

YouTube gelir politikası için açıklama yaptı

YouTube’un kullanıcı ağının neredeyse tüm dünyaya hakim olması, platformun içeriklerde daha dikkatli olmasını zorunlu kılıyor. Daha önce uygunsuz dil içeren videolar, YouTube tarafından gelir modeline dahil edilmiyordu.

Ancak YouTube bu konudaki stratejisini biraz daha esnetmeyi hedefliyor. Argo kelimeler ve küfürlere izin vermeyen YouTube, içeriklere bu politikasını biraz esnetecek.

YouTube yaptığı açıklamada reklam verenler ve içerik yayıncıların görüşleri doğrultusunda daha fazla içeriğin gelir elde edilebilir hale gelmesini sağlayacağını açıkladı. Yeni düzenlemeyle birlikte ilk 30 saniye için yetişkin içeriklerde YouTube, mizah amaçlı veya orta bağlamda küfür kullanımına izin verilecek.  Hatta YouTube izin verdiği bazı ifadeleri de kendi yardım sayfasında yayınladı. Bu sayede içerik yayıncılar daha rahat bir şekilde içerik oluşturabilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>