YouTube Go Türkiye’de hizmete açılıyor

0

Kullanıcıların YouTube’dan video indirip daha sonra internete bağlı değilken bile izlemesine ve yakındakilerle paylaşmasına izin veren YouTube Go, Türkiye ile birlikte 130’u aşkın ülkede kullanıma sunuluyor.

Offline YouTube

Geçtiğimiz yıl, Hindistan’da hizmete açılan YouTube Go, o günden bu yana Endonezya, Nijerya ve Tayland’ın da bulunduğu 14 ülkede daha hayata geçti. Mobil datanın çok pahalı olduğu ülkelerde kullanıcılara büyük avantaj sağlayan YouTube Go sayesinde izleyiciler izlemek istedikleri videoları erişebildikleri bir internet bağlantısı üzerindeyken cihazlarına yükleyerek daha sonra istedikleri yerde, istedikleri zaman, istedikleri kadar seyredebiliyorlar.

Örneğin, Endonezya’da düşük gelirli toplulukları ve aileleri eğitmek ve güçlendirmek için teknoloji kullanan bir Startup olan Mapan, YouTube Go’yu girişimci kadınları finansal beceriler ve kaynaklarla donatmak için düzenli olarak gerçekleştirdikleri topluluk buluşmaları olan “arisan”ların bir parçası olarak kullanıyor. Sistem her topluluk başkanının küçük bir işletmeyi kurup işletmekle ilgili videoları bir çalma listesini halinde indirmesi, sonra da topluluktakilerin YouTube Go’nun yakındakilerle paylaşım işlevini kullanarak bu videoları birbirleriyle paylaşmaları esasına dayanıyor. Nijerya, Lagos’ta düşük gelirli çocukların devam ettiği bir okulu işleten öğretmen, YouTube Go kullanmak “bana matematik derslerinden, sınıf süslemeye kadar her konuda yardımcı olan çok daha fazla videoyu indirip izlememe imkanı veriyor” diyor.

YouTube şimdi bu uygulamayı 130 ülkede hizmete sunuyor. Bunların arasında Türkiye’de bulunuyor. Böylece artık Türk kullanıcılar da ilgilendikleri videoları düşük maliyetli uygun bir internet bağlantısı üzerindeyken indirip cihazlarına kaydedebilecek ve daha sonra telefonlarında rahatça izleyebilecekler.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>