YouTube hizmet şartlarını değiştiriyor

0

YouTube hizmet

YouTube hizmet şartlarını değiştirmeye hazırlanıyor. 10 Aralık’ta yayınlanacak yeni hizmet şartlarıyla, hesap askıya alma ve fesih bölümü güncellenecek.

YouTube hizmet şartlarını gelir odaklı değiştiriyor

YouTube son dönemde hem şirketler hem de bireysel içerik üreticiler için en önemli gelir kaynaklarından biri haline geldi. Ancak YouTube, kendisine gelir sağlamayan hesapları ikinci plana atacak yeni bir düzenleme üzerinde çalışıyor.

10 Aralık’ta yayınlanacak yeni hizmet şartlarında;

“Youtube kendi takdirine bağlı olarak sunduğunuz hizmetin artık ticari olarak geçerli olmadığına inanırsa, Youtube erişiminizi veya Google hesabınızın bir kısmına erişimi sonlandırabilir.” açıklaması yer alacak.

Hesap asıkaya alma ve fesih bölümünde yer alacak bu açıklamayla YouTube, kendisine gelir sağlamayan hesapları direkt olarak kapatabilecek. Ancak bu maddenin, YouTube tarafından geleceğe yönelik önlem almak amacıyla düzenlendiği ve kısa vadede direkt olarak hesap kapatma gibi bir işlemin yapılmayabileceği belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>