YouTube kanal doğrulama için özür diledi

0

YouTube kanal doğrulama

YouTube kanal doğrulama özelliği hakkında yeniliğe gideceğini duyurmuştu. Ancak yeni uygulamaya geçiş sırasında birçok sorun meydana geldi.

YouTube kanal doğrulama rozetlerini iade ediyor

YouTube daha önce kanal doğrulama için yeni bir sisteme geçiş yapılacağını duyurmuştu. Böylelikle 100 bin aboneye ulaşan he kullanıcıya rozet verilmeyeceği, şirketin farklı kriterlere dikkat edeceği belirtilmişti. Ancak YouTube CEO’suSusan Wojcick konuyla ilgli bir özür açıklaması yaptı.

Yeni sisteme geçiş sırasında bu kanalların rozetlerinin alındığı ve bu kanallara karşı yanlışlık yapıldığı belirtildi. Rozetleri alınan kanalların ise YouTube ile iletişime geçtikten sonra rozetlerinin geri verileceği açıklandı.

Geçiş sırasında yapılan hatanın ardından YouTube’un rozet verme konusunda nasıl bir adım izleyeceği şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>