YouTube koronavirüs videolarına reklam uygulamayacak

0

YouTube koronavirüs

Koronavirüsle igili yeni stratejiler belirleyen platformlar arasında YouTube da katıldı. YouTube koronavirüs videolarına reklam uygulamayacağını belirtti.

YouTube koronavirüs için strateji belirledi

Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını teknoloji platformlarını ve sivil toplum örgütlerini de harekete geçirdi. Kuruluşlar özellikle sosyal platformlarını aktif kullanarak bilgilendirme çalışmaları yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde Dünya Sağlık Örgütü TikTok hesabı açarak, kullanıcıları koronavirüs hakkında bilgilendireceğini duyurmuştu. YouTube da benzer bir adım atarak koronavirüs videolara yönelik yeniliğe gidiyor.

Yanlış bilgilendirmelerin önüne geçmeyi hedefleyen YouTube, koronavirüs videolar için gelir modeli için yeniliğe gidiyor. Alınan kararla birlikte YouTube’da yayınlanan koronavirüs videolarında artık reklam yayınlanmayacak. Böylelikle ilgili video yayıncıları koronavirüs videolarından gelir elde edemeyecek.

Ancak içerik üreticileri de bu konuyla ilgili farklı bir önlem almaya başladı. İçerik yayıncıları, videolarında kronavirüs ibaresini geçirmemeye çalışarak bu filtreye takılmamak için uğraşıyor. Ancak YouTube’un bu kararı genel olarak bireysel üreticiler için geçerli. Özellikle haber kanalları, bu reklam politikasından olumsuz etkilenmeyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>