YouTube koronavirüs videolarını silecek mi?

0

YouTube koronavirüs

YouTube koronavirüs videoları için yeni önlemler almaya devam ediyor. YouTube güvenilir olmayan bazı videoları platformdan kaldıracak.

YouTube koronavirüs videolarına yeni önlem alıyor

Dünyanın en büyük video yayın platformu YouTube, koronavirüs salgını başlar başlamaz bir takım önlemler aldığını duyurmuştu. Özellikle yayıncıların bu videolardan gelir elde etmemesini sağlayarak, konuyla ilgisiz kişilerin video yayınlamalarının önüne geçilmeye çalışıldı.

Sağlık kuruluşları ve haber kanalları ise bu gelir kısıtlamasından ayrı tutulmuştu. Ancak birçok kanal gelir elde edemeyecek olmasına rağmen izleyici toplayabilmek için koronavirüsle ilgili videolar yayınlamaya başladı. YouTube ise bu konudaki önlemlerini artırmaya hazırlanıyor.

İzleyicilerin yanlış yönlendirilmesini istemeyen YouTube, bu konudaki önlemlerini daha sıkı hale getiriyor. Alınan yeni karar kapsamında YouTube güvenilir kaynaklara dayanmayan koronavirüs videolarını silecek. Böylelikle izleyicilerin yanlış yönlendirilmesinin önüne geçilmeye çalışılacak. ABD’de yanlış yönlendirmeler nedeniyle dezenfektan içme gibi vakaların görülmesi, YouTube’un hızlı bir şekilde harekete geçmesine neden oldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>