YouTube, mesajlaşma uygulamasını test ediyor

0

Youtube, çok popüler bir video paylaşım sitesi olduğu kadar, çok başarılı bir sosyal medya servisi olarak da görülüyor.

Ancak ne var ki, YouTube kullanıcıları kendi aralarında sohbet edemiyor, sadece videoların altında uzun ve detaylı sohbetler, tartışmalar yaşanıyor. Her gün yüzlerce milyon kişinin video izlediği YouTube şimdi, Facebook’un Messenger servisine benzer bir mesajlaşma uygulamasını test ediyor.

Android uygulaması üzerinde test edilen bu yeni mesajlaşma uygulaması, kullanıcıların birbirine YouTube video linklerini göndermesini kolaylaştırmak için tasarlanmış durumda.

YouTube videolarını paylaşmak daha kolay olacak

Mevcut durumda, kullanıcılar beğendikleri bir videonun linkini kopyalayıp uygulamadan çıkarak Facebook Messenger veya WhatsApp gibi bir uygulamaya girerek, linki arkadaşlarına o uygulamalar üzerinden gönderiyor.

Yeni mesajlaşma uygulaması ile YouTube içinden mesaj göndermek, link göndermek artık çok daha kolay olacak.

Ancak YouTube bu özelliği öncellikle Kanada’da devreye sokacak. Kanadalı kullanıcıların çok fazla video paylaştığını fark eden YouTube, Kanada’daki testlerin ardından uygulamayı tüm dünyaya açacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>