YouTube otonom moderasyonu geçici olarak yoğunlaştıracak

0

YouTube video

Tüm dünyada Covid-19 Corona virüs krizi yaşanırken, dev şirketler de çalışanlarını evden çalışmak üzere evlerine göndermek zorunda kalıyor. 

Ancak evden çalışma konsepti sorunun çözülmesine tam anlamıyla yardımcı olmuyor. Ciddi bir krizin yaşandığı dünyada insanların kişisel ve ailevi ihtiyaçları nedeniyle, evde bile olsalar zamanlarının bir kısmını krize karşı yeni düzene karşı uyum sağlamak için harcamak zorunda olduğu biliniyor.

Moderatörler hayatlarıyla meşgul

Dolayısıyla YouTube, evden çalışacak moderatörlerinin iş yükünü azaltmak için, her gün çok büyük bir içerik kontrol etmek zorunda olan moderatörleri, otonom kontrol mekanizmasıyla destekleyecek. 

Buna göre YouTube’un otonom kontrol araçları daha fazla görev alacak. Bu da daha fazla “yanlış” kararın alınması ve kurallara uyan videoların silinmesi anlamına gelecek ancak dünya çapında bir pandemi yaşanırken YouTube bu kadarlık bir hata payını kabullenmiş durumda.

Kanalları için hak etmedikleri bir kararın alındığını düşünen içerik üreticilerinin ise itiraz etme haklı saklı duruyor. Bu durumda, müsait durumdaki editörler vidoları yeniden izleyip kararı tekrar değerlendirecekler.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>