YouTube oyun içerikleri 100 milyar saat izlendi

0

YouTube oyun içerikleri

2020 yılına yönelik dijital platformlarla ilgili istatistikler paylaşılmaya devam ediliyor. YouTube oyun içerikleri, 2020’de 100 milyar saat izlendi

YouTube oyun içerikleri ilgi odağı oldu

Oyun sektöründe yaşanan hızlı büyüme, oyun yayıncılığının da trend haline gelmesine neden oldu. 2020 yılında koronavirüs salgınının da etkileriyle, oyun yayınlarına olan ilgi artış gösterdi.

2020 yılında YouTube’da oyun kategorisindeki videoların toplam izlenme süresi 100 milyar saati geçti. Bu kategori altında yer alan ve 100 bin abone barajını geçen içerik üreticisi sayısı ise 80 bine ulaştı. Ayrıca binden fazla kanal 5 milyon, 350 ‘den fazla kanal ise 10 milyon abone ye ulaşmayı başardı.

Oyun sektöründeki ilgide yaşanan artış, videoların izlenme sayılarına ve kanalların abone sayılarına doğrudan olumlu yansıdı. YouTube’da en çok izlenen oyun videoları arasında Minecraft, Roblox, Garena Free Fire, GTA V ve Fortnite ile ilgili videolar yer aldı. Minecraft’la ilgili videolar 201 milyon izlenme ile bu alanda rekor kırdı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>