YouTube Red ve Google Play Music birleşiyor

0

Google’ın iki önemli müzik servisi, YouTube Red ve Google Play Music, her an birleşme kararı açıklayabilirler. YouTube’un müzik kanalları başkanı Lyor Cohen’ın New York’taki bir konferansta yaptığı açıklamaya göre, şirketin müzik alanındaki servislerinin ayrıklığı abonelerin de aklını karıştırıyor. Bu nedenle YouTube Red servisi ile çoğunlukla Android kullanıcılarına hizmet veren Google Play Music’i birleştirmeyi planladıklarını açıklayan Cohen, bunun kısa sürede gerçekleşeceğinin de altını çizdi.

Öte yandan Google’da ayrıca YouTube Music isimli bir ücretsiz kanalı daha bulunuyor ancak 2016 Kasım ayında YouTube Gloabal Müzik Başkanı olarak katılan Cohen’in YouTube Music hakkında açıklama yapmış değil, dolayısıyla YouTube Music’in ayrı bir marka olarak varlığını sürdüreceği anlaşılıyor.

Google, YouTube Red kullanıcılarından ayda 9.9 dolar, Google Play Music abonelerinden de ayda 9.99 dolar abonelik ücreti alıyor. Şirket iki kanalı birleştirerek, rakipleri Spotify ve Apple Music’a karşı avantaj sağlayabilecek.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>