Techinside Google News
Techinside Google News

YouTube, seçimlerle ilgili yanlış iddiaları kaldırmayı durduracak!

YouTube, 2020 ve öncesindeki ABD başkanlık seçimler ile ilgili yanlış iddiaların yayılmasına neden olabilecek içerikleri kaldırmayacak
- Advertisement -

YouTube, platformun 2020 ve öncesindeki ABD başkanlık seçimleri ile ilgili yanlış iddiaların yayılmasına neden olabilecek içerikleri kaldırmayı durduracağını duyurdu.

Yeni güncellemeler YouTube’un seçimlerle ilgili yanlış bilgilendirme politikasının bir parçası olup hemen yürürlüğe girecek.

YouTube, bir blog yazısında, “Mevcut ortamda, bu tür içeriği kaldırmanın bazı yanlış bilgilendirmeleri engellediği tespit edildi, ancak aynı zamanda siyasi konuşmaları da engelleyebilecek istenmeyen etkileri olabilir” dedi.

Platform ayrıca nefret söylemi, taciz ve şiddeti teşvik gibi diğer politikalarının da seçimler de dahil olmak üzere tüm kullanıcı içeriklerine uygulanmaya devam edeceğini belirtti.

seçimler

Yanlış bilgilendirmenin yayılması, sosyal medya platformlarının seçimlerle ilgili yanıltıcı içeriklere karşı politikalarını nasıl uyguladığı konusunda sorular ortaya çıkarttı.

Twitter ve Meta Platforms Inc’in Facebook gibi diğer sosyal medya platformları da seçimlerle ilgili yanlış bilgilendirme konusunda artış yaşıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir