YouTube siyasi reklam yayımlayacak

0

YouTube siyasî reklam yayınlama konusunda yeni bir karar aldı. Video platformu, siyasî reklamlar sayesinde büyük bir gelir elde edecek gibi görünüyor.

YouTube siyasi reklam ile gelir elde edecek

Siyasî paylaşımlar ve reklamlar, sosyal medya ve video platformları için hem hükümetler hem de kullanıcılar tarafından gelen şikayetlerle büyük bir soruna dönüşebiliyor. Örneğin, geçtiğimiz ABD başkanlık seçimlerinde Facebook kullanıcıları etkilediği gerekçesiyle birçok sorun yaşamıştı.

Ancak bu alandaki gelir potansiyeli, platformların bu reklamlar ve paylaşımlardan vazgeçmemesine de neden oluyor. Son olarak YouTube, ABD başkanlık seçimi için siyasî reklamların yayınlanmasına izin vereceğini açıkladı.

15 Kasım itibariyla bu reklamların yayımlanmasına izin verileceği belirtiliyor. YouTube’unDonald Trump ve Demokrat Parti adaylarından büyük bir gelir elde etmesi bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>