YouTube TV arayüzü kapanacak!

0

YouTube TV arayüzü

YouTube TV arayüzü hakkında kullanıcılar için yeni bir mesaj yayınladı. Çok kısa bir zamanda TV arayüzünü kapanması bekleniyor.

YouTube TV arayüzü neden kapanıyor?

YouTube hem mobil kullanıcılar hem de PC kullanıcılar için gerek web tarayıcısında gerekse mobil uygulamasında önemli kolaylıklar sağlıyor. TV kullanıcıları için ise normal internet adresinin sonuna /tv eklendiğinde özel bir arayüz sunmaktaydı. Bu arayüz ile kullanıcılar YouTube’da daha rahat gezinti yapıp, daha kolay bir şekilde video izleyebiliyordu.

Ancak YouTube bu arayüzü için yeni bir mesaj yayınladı. TV uzantılı adresten YouTube’ba giriş yapıldığında kısa bir süre sonra bazı kullanıcılar için TVarayüzü desteğinin ortadan kalkacağı duyuruldu.

Bu desteğin tam olarak ne zaman ve neden sonlanacağına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak YouTube’un bu TV arayüzleri için lisans talebinde bulunabileceği belirtiyor. Eğer TV arayüzü ücretli olursa, bu gelişme kullanıcılar tarafından tepki alabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>