YouTube ücretli abonelik yayınlarını sonlandırıyor mu?

0

Youtube, reklam görmeden Youtube’u kullanmak isteyen kullanıcıları için ücretli abonelik servisini sunuyordu. Bu kullanıcılar için ayrıca özel şovlar da hazırlayan YouTube’un şimdi çok popüler olan iki şovunun yeni bölümlerini çekmeyeceği anlaşıldı.

Ücrete gerek yok

Şirket henüz iddiaları doğrulamasa da, video paylaşım devinin paralı abonelik sistemini sonlandıracağı ancak özel içerik üretimine devam edeceği vurgulanıyor. Şirketin bu yeni dönemde gelir elde etmek için de, özellikle kendi üreteceği şovlar için farklı ve daha etkili bir reklam modeli üzerinde çalıştığının altı çiziliyor.

Youtube’un bu kararı almasının ardında, orijinal içerik üretmek için her yıl milyarlarca dolar bütçe ayıran Netflix ile rekabet edemeyeceğini kabullenişi olabilir. Şirket şimdi kendi güçlü olduğu alanda, ücretsiz video içerik paylaşımıyla, yüz milyonlarca seyircisinin gücünü kullanarak Netflix’e savaş açacakmış gibi görünüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>