YouTube video açıklamalarını kaldırıyor

0

YouTube videoları üzerinde yer alan açıklama kutuları yakında ortadan kalkacak.

YouTube’un, videolarını daha mobil odaklı hale getirme çabalarının bir parçası olarak şirket video üstü duyurulara son verme kararı aldı.

Bu duyurular sayesinde video sahipleri yapılan bir hatayı düzeltme imkanı buluyor ve videoda bahsi geçen konu hakkında link verebiliyor ya da başka bir videoya geçiş imkanı sunuyordu. 

YouTube şimdi mobil cihazlarda esnek çalışmadığı için sadece masa üstü web tarayıcılarda kullanılan bu duyuruları kaldırarak, daha mobil odaklı bir çözüm ortaya koymak istiyor. Buna göre şirket sadece videonun sonunda, başka videolara veya linklere atlama imkanı veren özel video sonu bölümünü sunacak. Bu kısım, mobil cihazlarda da sorunsuz çalışacak. Ayrıca bu karar sonrasında, bazı zamanlar ekranın büyük kısmını kaplayan ve kapatılması da çok zor olan video üstü duyuruların dönemi bitmiş olacak ve daha temiz bir video izleme deneyimi yaşanabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>