Youtube video denetimini sıklaştırıyor

0

Youtube video denetimi

Youtube video denetimini daha sıkı hale getirerek, cezalardan kaçınmayı hedefliyor. Özellikle tehdit ve taciz içerikli videolar Youtube’dan silinecek.

Youtube video denetimi için yeni planlama

Youtube, içerik güvenliğini sağlayamadığı gerekçesiyle dönem dönem ağır cezalar ödemek zorunda kalabiliyor. Kullanıcılardan tepki de alan bu içerikler, artık Youtube tarafından daha sıkı bir şekilde kontrol edilecek.

Kullanıcılardan gelen şikayetlerin ardından Youtube, bu içerikleri daha sıkı bir şekilde kontrol etme kararı aldı. Yeni kararla birlikte Youtube tehdit ve taciz içerikleri videoları direkt olarak silecek. Ayrıca bu videoları paylaşan kanallar da kalıcı olarak kapatılacak.

Örneğin, oyun içindeki bir karakterin yüzünü gerçek bir insan yüzüyle değiştirip şiddet uygulamak bile Youtube’un kaldıracağı videolar arasında yer alacak. Youtube ırkçı ve cinsiyetçi söylemleri engelleyerek, daha kullanıcı dostu bir platform haline gelmeyi hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>