YouTube yasak kararını nasıl alıyor?

0

YouTube yasak

Milyonlarca videoya ev sahipliği yapan YouTube, bu videolar için sıkı bir denetim de uyguluyor. Peki YouTube yasak kararını nasıl alıyor?

Videolar için YouTube yasak politikası

YouTube’a yüklenen videolar gizlilik, güvenlik gibi çeşitli filtrelerden geçerek yayınlanıyor. Hatta bu filtreleri geçen videolar yayınlansa bile daha sonra tespit edilerek yayından kaldırılabiliyor.

YouTube’un güvenlik biriminin başındaki isimlerden biri olan Matt Halprin, Associated Press’e yaptığı açıklamalarda bu konuyla ilgili detaylı bilgiler paylaştı.

Güvenlik birimlerini denetleyen isim olan Halprin, ekiplerin öncelikle araştırma yaptıklarını ve objektif bir şekilde değerlendirmede bulunduklarını söylüyor. Halprin, yasal sorunların olup olmadığına ağırlık verildiği ve haftalık toplantılarda bu kararların değerlendirildiğini belirtiyor.

Halprin, YouTube’un yasak uygulama politikasında en çok kullanıcılardan alınan geri dönüşlere göre hareket edildiğini, yani bir nevi karar alınmasında kullanıcıların temel alındığını söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>