YouTube’a mobil canlı yayın geliyor

0

İnternetin video paylaşım devi YouTube, Periscope ve Facebook’a kaptırdığı canlı yayın tacını geri almak için nihayet hamlesini yapıyor. YouTube yaptığı açıklama ile servisin kullanıcılarının akıllı telefonları üzerinden mobil canlı yayın yeteneğine kavuşacağını duyurdu. Yeni güncelleme ile birlikte YouTube kullanıcıları istedikleri her yerden, her an, mobil telefonları ile canlı yayın yapabilecekler.

YouTube aslında canlı yayın desteği veriyordu ancak bu işlem için ayrı bir kamera ve PC gerekiyordu. Rakipleri, mobil cihazlar üzerinden canlı yayın konusunda çalışmaya başlamışken YouTube’un bu detayı atlaması herkesi şaşırtıyordu.

Yeni özellik bugün, bazı çok takipçili içerik üreticisi için denemeye açılacak ancak tüm YouTube kullanıcılarının mobil canlı yayın yeteneğine kavuşması biraz daha zaman alacak. Videp paylaşım servisine göre, bu canlı yayın yeteneği son derece basitleştirilmiş olarak kullanıcıların karşısına çıkacak ve mobil uygulamada canlı yayın düğmesine basmak, yayına başlamak için yeterli olacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>