YouTube’da çocuk güvenliği sağlanacak

0

YouTube’da çocuk güvenliği

YouTube tarafından yapılan açıklamada, çocuk güvenliği için yeni bir planlama yapıldığı duyuruldu. Böylelikle çocuklar, internet ortamında daha güvende olabilecek.

YouTube’da çocuk güvenliği nasıl sağlanacak?

Artık çocuklar internet ile iç içe büyüyor ve zamanlarının büyük bir çoğunluğunu video izleyerek geçiriyorlar. Dünyanın en büyük çevrimiçi video platformu YouTube’da çocuklara yönelik önemli bir yenilik yapılacak. Çocuklara yönelik hazırlanan videolar, YotuTube’un özel makine öğrenimi algoritmalarıyla analiz edilecek.

Videolarda çocuklar için olumsuz olabilecek bir içerik bulunduğunda bu videolar yayınlanmayacak. Ayrıca bu videolarda kişiye özel reklamlar, yorumlar ve bildirimler de yer almayacak. Böylelikle çocukların istedikleri zaman ‘sadece video izlemeleri’ sağlanacak.

YouTube tarafından yayınlanan blog yazısında içerik üreticilerinin bunun için 4 ayı oldukları belirtildi. Yani çocuklara yönelik videolar üreten yayıncıların, çocuk kategorisinde yayın ürettiklerini şirkete bildirmeleri gerekiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>