YouTube’da mobil mesajlaşma başlıyor

0

Dev video paylaşım servisi YouTube bugüne kadar kullanıcılar arasındaki doğrudan iletişim konusunu göz ardı ediyordu. Kullanıcılar birbirine mesaj atamadığı için, bir videonun yayıncısına ulaşmak bazen büyük sorun olabiliyordu.

Şimdi ise YouTube’da yeni bir dönem başlıyor. Video paylaşım servisi, mobil uygulama üzerinde kişisel mesajlaşma özelliğini teste başladığını duyurdu.

YouTube üzerinde mesajlaşma aynı zamanda YouTube kullanıcılarının video linklerini paylaşması için de yeni bir fırsat sunacak. Kullanıcılar beğendikleri veya yayınladıkları videoların linklerini paylaşmak için Facebook Messenger, WhatsApp, SMS veya benzeri mecraları kullanmak zorunda kalıyorlardı. Bunun için de önce YouTube uygulaması içinden linki alıp sonra mesajlaşma uygulamasına geçmek zorunda kalıyorlardı. YouTube’un yeni özeliği sayesinde artık kullanıcılar YouTube uygulamasından çıkmak zorunda kalmadan linkleri doğrudan arkadaşlarının YouTube hesaplarına mesaj olarak gönderebilecekler. Mesaj olarak gönderilen videolar, mesajı alan kullanıcının mesaj penceresi üzerinden oynatılabilecek, böylece kullanıcılar videoyu izlemek için mesajlardan uzaklaşmak zorunda kalmayacaklar.

Mesaj özelliği şu anda beta testi aşamasında sınırlı sayıda kullanıcı tarafından denenebiliyor ancak test aşaması bittiğinde YouTube özelliği tüm kullanıcılara açacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>