YouTuber’lar sendika mı kuruyor?

0

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu YouTube, aynı zamanda içerik üreticisi bireyler ve kurumlar için de önemli bir gelir kaynağı oluşturuyor.

Videolar neden siliniyor, bilen yok!

Ancak YouTube’un net anlaşılamayan sayısız kuralı nedeniyle, çoğu üretici kanallarının kapıtılması veya sistemden banlanmak gibi sonuçlarla karşılaşabiliyor. Bu da, kariyer olarak kendilerine içerik geliştiriciliğini seçen ve bu alana yatırım yapanlar için çok büyük bir risk oluşturuyor.

Şimdi bazı YouTuber’lar, Avrupa’nın en eski ve en güçlü sendikalarından olan IGMetall ile işbirliği yaparak, kendilerini sendika şemsiyesi altında koruma altına almak istiyorlar.

YouTube Sendikası adını alacak yeni sendikayı Alman bir içerik üreticisi olan Jörg Sprave yönetecek. Sprave’nin 2 milyon takipçili bir hesabı bulunuyor ve YouTube daha önce Sprave’nin bazı videolarını “kurallara uymadığı” gerekçeksiyle sildiğinde, içerik geliştiricisi büyük bri protesto hareketi başlatmış, YouTube’dan videonun hangi “kuralı” çiğnediğini açıklamasını istemişti. Videosunun hiçbir kuralı çiğmediğini de YouTube kurallarını tek tek inceleyerek ispatlayan Sprave karşısıdna YouTube argümansız kalmıştı.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>