YouTube’un aylık kullanıcı sayısı 2 milyar

0

YouTube en yeni verileri açıkladı

YouTube aylık kullanıcı sayısının 2 milyara ulaştığını açıkladı.  YouTube CEO’su Susan Wojcicki, New York’ta düzenlenen Brandcast isimli pazarlama etkinliğinde platforma ait en yeni verileri paylaştı. 3 Mayıs’taki etkinlikte Wojcicki, 2018 yaz aylarında yapılan ölçümlerde 1,9 milyar aylık kullanıcıları olduğunu ve şu an yüzde 5’lik artışla 2 milyar kullanıcıya ulaştıklarını ifade etti.

250 milyon saat yayın, yüzde 70’i mobilden

Susan Wojcicki’nin açıkladığı diğer veriler arasında günlük seyir saati de yer alıyor. Buna göre, YouTube üzerinde günde Mart 2019 itibarıyla 250 milyon saat yayın seyrediliyor. Bu rakam, geçen yılın aynı dönemine yüzde 39 artış anlamına geliyor. Bu rakama, YouTube’un ücretli versiyonu olan YouTube TV’nin dahil olmadığını belirtelim. Diğer bir rakam da cihaz tarafından: YouTube’ta tüketilen içeriğin yüzde 70’i mobil cihazlardan kaynaklanıyor.  

Görsel: variety.com

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>