Techinside Google News
Techinside Google News

YouTube’un satın alma tercihlerine etkisi

YouTube güzellik, otomotiv gibi alanlarda insanlarıns atın alma tercihlerini düşündüğünüzden çok daha fazla etkileyen bir platform haline gelmiş durumda.
- Advertisement -

Sosyal medya hayatımızı derinden etkilemeye devam ediyor. YouTube hayatımıza 2006 yılında girdiğinde yenilikçi bir iş modeli ile karşımıza çıkmıştı. Google’ın YouTube’u satın almasından sonra aradan geçen 8 yılın sonunda dünyadaki internet trafiğinin yüzde 20’sini tek başına oluşturan devasa bir video platformu haline dönüştü.

Bu platform milyonlarca izleyiciye ulaşmak için etkili bir reklam mecrası olarak gelişmeye devam ediyor. Google’ın yayınladığı YouTube 2. Çeyrek Görünüm Raporunda ilginç bir veri dikkat çekiyor; Güzellik ürünü satın almayı düşünen müşterilerin yüzde 66’sı YouTube üzerindeki videolardan etkilendiklerini açıklamış. Ayrıca bir araç satın almak isteyenlerin yüzde 72’si YouTube üzerindeki videolara öncelikli olarak önem verdikleri tespit edilmiş.

Bu veriler ve YouTube 2. Çeyrek Görünüm Raporunda paylaşılan diğer önemli başlıklar göz önüne alındığında işletmeler açısından şu sonuçlara ulaşıyoruz;

  • İşletmelerin ürün ve hizmetleri için çok daha fazla video içerik üretmesi gerekiyor
  • Pazarlamacıların ve reklamcıların markaları için çok daha fazla geri dönüş alabilecekleri video içeriklere öncelik vermesi gerekiyor
  • Yayıncıların daha fazla kitleye ulaşması için video içeriklere odaklanması gerekiyor
  • Tüm bu önemli başlıklar ile birlikte YouTube’un sürekli aktif tutulması gereken bir kanal olduğunu unutmamak gerekiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

1 Yorum

  1. Bir başka sosyaliteyse Tin’in okundan giderek uzaklaştığı oluyor. Büyük bir yüzdesi kadınlar ve afacan çocuklar olmalı. Alışveril algısında gençlerin deneyim/izlenim seyretme eğilimleri burada eksi katalizör. Afacanlar TVde seyrettiği ürünü bir daha seyrederek tanıyabilir. Bu yaş gruplarına pek uyuyor. Kadınlarsa uygulama/yakından görme dürtüleri nedeniyle öne çıkan olmalılar.
    Teknoloji sitelerinin okundan çok seyir temelli yayınlarının da son yıllarda etkin olduğunu kabul edelim. Youtube bir platform ama sadece kendiyle hiçbir anlamı yok. Youtube, içeriği olmazsa bir hiçtir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir