Yüz tanıma 2D fotoğraf ile kandırılabiliyor

yüz tanıma 2D fotoğraf

Which tarafından farklı markalarla yapılan testlere göre yüz tanıma 2D fotoğraf ile kandırılabiliyor. Which, 48 farklı telefonla test yaptı.

Which tarafından gerçekleştirilen testlere göre, Samsung, Oppo ve Nokia, basılı bir 2D fotoğraf tarafından “kolayca kopyalanabilen” yüz tanıma tarama teknolojisine sahip bir dizi Android telefon üreticisi arasında yer alıyor.

Andorid’de güvenlik sorunu

Bir dizi telefonu ve markayı test eden teknisyenler, biyometrik teknolojinin genellikle bir telefonu kilidini açmanın en güvenli yollarından biri olarak faturalandırılması nedeniyle bulguların endişe verici olduğunu söyledi.

Which bu testi 48 telefonla gerçekleştirdi. Basit biyometrik testte başarısız olan telefonların büyük çoğunluğu, şaşırtıcı bir şekilde, düşük ila orta seviye arasındaydı, ancak Which Xiaomi 13 ve Motorola Razr dahil olmak üzere istisnalar olduğunu iddia etti. Hatalı açılışların yedisi Xiaomi tarafından, dördü Motorola’dan, ikisi de Nokia, Oppo ve Samsung’dan geldi. Honor ve Vivo tarafından yapılan bir modelin de istismar edilebilir olduğu tespit edildi.

Android’in gereklilikleri uyarınca, telefon üreticileri, cihaz ve yazılımların “Android uyumlu” olmasını sağlamalı. Bu, cihaz güvenliğinin ne sıklıkta taklit edilebileceğini içeriyor. 3. Sınıf sistemler, zamanın yüzde 7’sinden daha fazla kopyalanmamalı ve 1. Sınıf sistem, zamanın yüzde 20’sinden daha fazlasına kadar tespit oranıyla en az güvenli olmalı.

Which, dolandırıcıların, örneğin, telefonlarının kilidini açmaya gerek kalmadan sınırlı bir değerde (Birleşik Krallık’ta 45 £, yaklaşık 56 $) ödeme yapmak için Google Cüzdan’a erişme konusundaki zayıflıktan yararlanabileceklerine dair endişelerini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz