Yüz tanıma özellikli Shuttle güvenlik sistemi

0

Shuttle’ın Türkiye distribütörü DataStar, güvenlik amaçlı kullanılan Shuttle HR70 biyometri sistemini satışa sundu. En yeni yüz tanıma teknolojisine sahip olan Shuttle HR70, hepsi bir arada bir sistem ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde son derece kolay kullanıma sahip.

Hassas ve hızlı yüz tanıma yapabilen sistem, performanslı çift çekirdekli işlemci kullanıyor. İki adet tam HD kamerası, artı-eksi 15 derecelik açılarla yüz tanıma yapabiliyor. HR70’de ek olarak bulunan LED aydınlatma sayesinde düşük ışıklı ortamlarda bile sorunsuz ve güvenli olarak çalışabiliyor. Çok sayıda I/O arabirimine sahip olan Shuttle HR70’e çevre birimleri de bağlanabiliyor. Başta okul, kamu kurumları olmak üzere kurumsal alanda kullanılabilen ürün aynı zamanda apartman, site gibi toplu yaşam alanları için de ideal bir çözüm.

Hızlı ve hassas tanıma yeteneği
Shuttle HR70, içindeki çift çekirdekli işlemci sayesinde veritabanında kayıtlı yüzleri kısa sürede arayıp, tanıma işlemini birkaç saniyede yapabiliyor. Hata oranı çok düşük olan ürünün Yanlış Kabul Oranı (FAR) yüzde 1.9, Yanlış Reddetme Oranı (FRR) ise yüzde 0.01 gibi çok düşük oranlar.

HR70’in alt ve üst bölümünde iki adet 2M piksel tam HD kamera yer alıyor. 60 cm mesafeye kadar özel olarak yapılanarak tanıma yapabiliyor. RS232, RS485 ve GPIO arabirimleri sayesinde farklı cihazlar da sisteme bağlanabiliyor. Özellikle GPIO arabirimi daha sıkı güvenlik uygulamaları için kullanılan mekanizmaları sistemle bütünleştirmede önemli bir özellik olarak sunuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>