Yüz tanıma startupı destek aldı

0

Yüz tanıma

Yüz tanıma startupı olan SenseTime 600 milyon dolarlık fon desteği aldı. Yüz tanıma startupına yapılan destek ile Çin’deki yapay zeka endüstrisi büyümeye devam ediyor.

Yüz tanıma: SenseTime

Çin merkezli bir yapay zeka startupı olan SenseTime, Alibaba tarafından 600 milyon dolarlık fon desteği aldı. Çinli şirket, yüz ve görüntü tanıma, otonom sürüş, tıbbi görüntüleme ve derin öğrenme donanım optimizasyonu dahil olmak üzere yapay zeka ile ilgili çeşitli alanlarda uzmanlaştı. Alibaba, yeni ürünlerini ve hizmetlerini sunmak için yapay zekadan faydalanacak.

Alibaba’nın başkan yardımcısı Joe Tsai fon desteği hakkında “Özellikle derin öğrenme ve görsel hesaplamadaki Ar-Ge yeteneklerinden etkileniyoruz. Alibaba’daki işimiz zaten yapay zekadaki yatırımlarımızdan somut faydalar görüyor ve daha fazla yatırım yapmaya kararlıyız. SenseTime ile stratejik işbirliğimiz daha fazla yenilik getirecek ve toplum için değer yaratacaktır” dedi.

SenseTime, Çin ve uluslararası şirketlerle iş ortaklığına sahiptir. Özellikle, akıllı telefonların zekasını artırmak ve Honda ile otonom sürüş teknolojileri sağlamak için Qualcomm ile çalışıyorlar.

Yapay zeka Çin’deki en büyük endüstrilerden biri olmaya devam ediyor ve büyümeye de devam edecek gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>