Zenium, Frankfurt Two’nun inşaatına başladı

0

Zenium, Zenium Frankfurt Two’nun inşaatına başladığını duyurdu. İnşaatı üstlenen Lupp Group ile yapılan törende, Zenium ayrıca global bir BT şirketi ile 7MW’luk güç için ön izin alındığını da açıkladı. Frankfurt Two, Zenium tarafından iki yıldan daha az bir süre içinde duyurulan 7’inci veri merkezi olacak. 

2015 yılında Zenium tarafından hizmete açılan Frankfurt One’ın hemen yanına inşa edilecek Frankfurt Two, bulut sağlayıcıları, sistem entegratörleri ve büyük ölçekli kurumlara, operatör bağımsız bağlantı ile büyük ölçekli bir veri merkezi kapasitesi sağlayacak.

Zenium’un ileri görüşlü vizyonunun bir parçası olan Frankfurt Two ayrıca, tamamen ihtiyaca göre tasarlanabilen çözümler ve görülmemiş düzeyde düşük enerji kullanımı sağlayan ısı geçirmez soğutma teknolojisinin kullanımı aracılığı ile ileri teknoloji enerji verimliliği de sunacak. Yerinde destek hizmetleri de Zenium’un kurum içi tesis yönetimi ve güvenlik ekibi tarafından yönetilecek.

Frankfurt Two 17.6 MW güç sağlayacak

Zenium Kurucusu ve CEO’su Franek Sodzawiczny; “Müşterilerin büyüme ve gelişim planlarının bir yansıması olarak, Zenium’un müşteri ihtiyaçlarına hızlıca cevap verme yeteneğinin önemli bir güç olduğunu söyledi. “Almanya’da hizmetlerimize yönelik çok ciddi artışlar gözlemledik ve bu nedenle  amaç-odaklı, yüksek verimliliğe sahip teknik alanlar için oluşan taleplere cevap vermeye devam edeceğiz. Frankfurt Two’yu haritaya eklemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Dünyanın en büyük internet değişim noktası DE-CIX’in de merkezi olan Almanya’nın “Dijital ŞehriSossenheim’de bulunan Frankfurt Two, eş zamanlı olarak bakım yapılabilen Tier 3+ standartlarında güç ve soğutma teknolojisine sahip, yüksek dayanıklılığı olan ve 5 kata yayılan birinci sınıf 7,500 m2’lik  bir alana 17.6 megawatt’lık güç sağlayacaktır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>