Zincir marketler ve ödeme noktaları ATM’ye dönüşüyor!

0

Albaraka Türk tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’nin ilk FinTech girişim kurucusu olarak 2020 yılında faaliyetlerine başlayan Insha Ventures, FinTech alanında yeni çözümler üretmeye devam ediyor. Insha Ventures’ın yeni girişimi NakitBasit, zincir marketleri, fatura ödeme noktalarını ve para transfer merkezlerini ATM’ye dönüştürüyor.

NakitBasit ile ATM aramaya son!

NakitBasit ile zincir marketler, perakende noktaları ve akaryakıt istasyonları ATM’ye dönüşüyor. Böylelikle acil durumlarda ya da olası sorunlarda hızlıca işlem yapmak isteyen kişiler, halihazırda sahip oldukları banka sistemlerine binlerce yeni şube eklemiş oluyor. Servisi kullanmak için yapmanız gerekenler ise oldukça basit.

  1. Uygulamayı indir
  2. Para çekme noktasını bul
  3. Banka hesabına giriş yap
  4. Barkodu göster
  5. Kasadan paranı al

Ne yazık ki şu an için sistemin en büyük eksiği işlem noktaları. Ancak kısa süre içerisinde bu sorunun da çözülmesi ve daha fazla zincir market ile anlaşılarak işlem yapılan nokta sayısının artırılması bekleniyor.

Oğuz Çakır

Bir senedir ShiftDelete.Net çatısı altında teknoloji haberleri yazıyor. Aynı zamanda TechInside için iş dünyasına özel içerikler üretiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>