Zoom blockchain girişimi satın aldı

0

Zoom blockchain

Son günlerde güvenlik açıklarıyla gündemden düşmeyen Zoom blockchain girişimi satın aldı. Bu satın almayla Keybase, Zoom bünyesine katıldı.

Zoom blockchain ile güvenliği artıracak

Zoom’da tespit edilen güvenlik açıklarının en önemlisi de uçtan uca şifreleme olmamasıyla. Bu şekilde yapılan toplantılara, başka kullanıcılar da katılım sağlayabiliyordu.

Zoom CEO’su Eric Yuan ise tespit edilen bu güvenlik açıklarıyla ilgili özür dilemiş ve 90 gün içinde güvenlik tedbirilerinin en üst seviyeye çıkarılacağını söylemişti. Zoom bu amaçla, öneml bir kripto para girişimi olan Keybase’i satın aldı.

Kripto para cüzdanı olmasının yanı sıra Keybase, uçtan uca şifreleme konusunda da blockchain ile çeşitli çözümlere sahip. Zoom’un güvenlik biriminin başına getirilen Keybase’in kurucusu Max Krohn, Zoom’da ilk olarak uçtan uca şifreleme için çalışacak. Max Krohn bu süreç boyunca direkt olarak Eric Yuan’a bağlı çalışacak ve bilgilendirmelerde bulunacak.

Zoom bu satın almayla, kendileri için en iyi uçtan uca şifreleme çözümünü hayata geçirmeyi planlıyor. Geliştirmeler tamamlandığında, Zoom güvenlik konusunda ileri bir seviyede olabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>