Techinside Google News
Techinside Google News

Zoom CEO’su Yuan en zenginler listesine girdi

Pandemi nedeniyle Zoom, kullanıcı sayısında rekor artış yakaladı. Bu sayede Zoom CEO’su Yuan dünyanın en zenginleri listesine katıldı.
- Advertisement -

Pandemi nedeniyle Zoom, kullanıcı sayısında rekor artış yakaladı. Bu sayede Zoom CEO’su Yuan dünyanın en zenginleri listesine katıldı.

Zoom CEO’su Yuan en zenginler listesine girmeyi başardı

Uzaktan eğitim ve uzaktan çalışmayla birlikte Zoom, kullanıcı sayısında rekor artış yaşıyor. Zoom’da yaşanan bu artış, şirketin CEO’sunun gelirlerine yansıdı.

2020 yılının ikinci arısında gelirini yüzde 355 oranında artırmaya başaran Zoom, kâr oranında ise 90 kat artış yaşadı. Bu da Zoom’un CEO’sunun gelirlerine doğrudan olumlu yansıdı.

1 Eylül itibariyle 129 milyar dolarlık değer seviyesini aşmayı başaran Zoom, Tesla ve Nio gibi dev şirketlerle hisse değeri olarak aynı seviyeye ulaşmayı başardı. Pandemi öncesi milyarderler listesinde yer alan şirketin CEO’su Eric Yuan’ın Zoom’daki toplam hissesi 17 milyar dolara ulaşmış durumda. Bu hisse değeri ile Yuan, dünyadaki en zengin 100 kişi listesine girmeyi başardı.

Pandeminin etkilerinin devam etmesini göz önüne aldığımızda Zoom’un ve Yuan’ın gelirlerindeki artış devam edecek gibi görünüyor. Ayrıca Yuan’ın mail servisi gibi yeni projeler üzerinde de çalıştığı iddia ediliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir