Zoom e-posta servisi çıkaracak mı?

0

Zoom e-posta

Pandemiyle birlikte kullanıcı patlaması yaşayan Zoom farklı alanlara girebilir. İddialara göre Zoom e-posta servisi çıkarabilir.

Zoom e-posta servisi için çalışıyor mu?

Pandemiyle eğitim ve iş dünyasının uzaktan çalışma sistemine geçmesiyle Zoom, kullanıcı patlaması yaşadı. Şu anda video konferans platofrmları arasında Zoom, en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Zoom, ulaştığı bu büyük kitlenin gücünü kullanarak farklı alanlara da giriş yapmayı hedefliyor. Ortaya çıkan yeni iddialarda Zoom’un takvim uygulaması üzerinde çalıştığı, ayrıca bununla birlikte e-posta servisi de geliştirebileceği belirtiliyor. Bu iddialar henüz söylenti seviyesinde olsa da Zoom tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor.

Eğer Zoom bu yönde bir adım atarsa, Google ve Microsoft gibi çok güçlü iki şirketi de karşısına almış olacak. Kullanıcıların Gmail veya Outlook’tan vazgeçip mail servisi olarak Zoom’u kullanması için e-posta servisinde önemli yenilikçi özelliklerin bulunması gerekiyor. Ayrıca Zoom’un güvenlik konusundaki durumu da göz önüne alındığında, beklediği başarıyı yakalamakta zorlanabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>