Zoom Five9’ı satın aldı

0

Zoom Five9

Zoom Five9’ı satın alarak çağrı merkezi pazarında güçlü bir oyuncu oldu. Zoom, Five9’ın gücünü farklı alanlarda kullanacak.

Zoom Five9’ı satın alarak bünyesine kattı

İşletmeler ve okullar hizmetlerini sanal sınıflar, ofis toplantıları ve sosyalleşmek için benimsediğinden dolayı Zoom, pandemi döneminin parlayan yıldızı oldu. Bununla birlikte Zoom elde ettiği gücü farklı alanlarda da kullanmak istiyor.

California merkezli şirket, daha büyük oyuncular Facebook ve Alphabet’in Google’ı video ürünlerini güçlendirdikçe, şimdi iki yıllık bulut arama ürünü Zoom Phone ve konferans barındırma ürünü Zoom Rooms’a odaklanıyor.

Şirket yaptığı açıklamada, “Satın almanın Zoom’un kurumsal müşterilerle olan varlığını güçlendirmesine yardımcı olması ve 24 milyar dolarlık çağrı merkezi pazarını ekleyerek uzun vadeli büyüme fırsatını hızlandırmasına izin vermesi bekleniyor” dedi. Bu satın alma, Five9’ın ticari müşterilerini ekleyerek ve kanallar arasında müşteri etkileşimlerini optimize etmek için iletişim merkezi yazılımını birleştirerek eski telefon tekliflerine bir alternatif olan Zoom Phone hizmetini tamamlayacak.

Five9’ın müşterileri arasında Under Armour, Lululemon Athletica Inc ve Olympus Corp yer alıyor. Five9, Zoom’un operasyon birimi olacak ve CEO’su Rowan Trollope, 2022’nin ilk yarısında tamamlanması beklenen anlaşmanın ardından şirketin başkanı olarak birimin başkanı olarak kalacak. Her iki şirketin yönetim kurulları tarafından onaylanan anlaşmaya göre, Five9 hissedarları, Five9’ın her bir hissesi için Zoom’un A sınıfı adi hisse senedinden 0,5533 hisse alacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>