Zoom kullanıcı sayısı 300 milyonu geçti

0

Zoom kullanıcı sayısı

Koronavirüs öncesinde 10 milyon kullanıcısı bulunan Zoom, hızlı yükselişine devam ediyor. Zoom kullanıcı sayısı 300 milyon barajını da geçti.

Zoom kullanıcı sayısı 3 ayda 100 milyon arttı

Koronavirüs nedeniyle birçok şirket uzaktan çalışma moduna geçerken, üniversiteler ve okullar da uzaktan eğitim metodunu uygulamaya başladı. Bu da video konferans platformlarında çok ciddi bir sayıda kullanıcı artışına neden oldu.

Koronavirüs döneminden önce 10 milyon kullanıcısı bulunan Zoom, sadece birkaç aylık dönemde 00 milyon kullanıcı barajına ulaşmıştı. Son 3 haftada yaklaşık 100 milyon kullanıcı daha kazanan Zoom, 300 milyon kullanıcı sayısını geçmiş oldu. Böylelikle Zoom, 4 aylık süreçte çok büyük bir başarıya imza atmış oldu.

Kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşma, uçtan uca şifreleme olmaması gibi güvenlik açıklarıyla yoğun eleştiri alan Zoom, tüm bu güvenlik açıklarına rağmen yükselişini sürdürüyor. Zoom CEO’su Eric Yuan kullanıcılardan özür dilemiş ve 3 aylık süre boyunca tüm güvenlik açıklarını gidereceklerini söylemişti.

Ayrıca Zoom, içeriklerde platformun kullanıcı sözleşmesine uyulması için platformda yapay zeka kullandığını da duyurmuştu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>