Zoom kullanıcı verileri için yeni karar aldı

0

Zoom kullanıcı verileri

Zoom kullanıcı verileri paylaşımı konusunda yeni bir karar aldı. Zoom’un artık kullanıcı verilerini Facebook’a iletmeyeceği belirtiliyor.

Zoom kullanıcı verilerini paylaşmayacak

Tüm dünyada koronavirüs nedeniyle remote çalışmada çok ciddi sayılarda artış yaşanıyor. Bu artışla birlikte Microsoft Teams, Slack, Zoom gibi platformlara da talep artıyor.

Online görüşme platformu Zoom, artan taleple stratejisinde de bazı değişikliklere gidiyor. Daha önce kullanıcı verilerini Facebook ile paylaştığı için eleştirilen Zoom, bu konuda geri adım atmaya karar verdi. Zoom kullanıcıların yaşadıkları şehirler, saat dilimleri ve cihazları ile ilgili bilgileri Facebook’a gönderiyordu.

Zoom bu verileri üçüncü parti şirketlerle paylaşmak için kullandığı kodu artık devre dışı bıraktığını duyurdu. Bu da Zoom’un artık kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmayacağı, kullanıcıların gizliliğine daha fazla önem vereceği belirtiliyor. Uzaktan eğitim nedeniyle ülkemizde de kullanıcı sayısı önemli bir artış gösteren Zoom’un bu hamlesinin, kullanıcılar tarafından beğenilmesi bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>