Zoom sanal arka plan özelliğini yeniliyor

0

Zoom sanal arka plan

Zoom sanal arka plan özelliğinde önemli bir yeniliğe gidiyor. 25 kişiye kadar kişinin yer alabileceği bir arka plan oluşturulabiliyor.

Zoom sanal arka plan özelliği neler sunuyor?

2020 yılında Microsoft, Teams uygulamasına sanal arka planlar ekleyerek Zoom’un önüne geçmişti. Daha sonra ise Google, Meet için bu özelliği eklemişti.

Zoom rekabetin artmasıyla birlikte, gelişmeye devam etmek için Snapchat tarzı filtreler ve sanal bir resepsiyonist özelliğini tanıtmıştı. Şimdi ise Zoom bunun ötesine geçerek video katılımcılarını tek bir sahnede bir araya getiren yeni bir sanal arka plan türü olan “Immersive View” özelliğini kullanıma sunuyor. İşleri eğlenceli hale getirmek için kullanıcılar kendi sanal arka planlarını yükleyebilir veya Zoom tarafından sağlanan sahneleri kullanabilir. Zoom’un yeni özelliği, bir sahnede en fazla 25 kişiyi barındırabilir ve ek katılımcılar bir küçük resim şeridinde görüntülenir.

Toplantı sahipleri, kullanıcıları seçtikleri sanal bir arka plana otomatik veya manuel olarak yerleştirebilir. Bir web semineri olması durumunda, katılımcılar sahnedeki toplantı sahiplerini ve katılımcıları görüntüleyebilir. Zoom bu özellikle birlikte daha kullanıcı dostu ve eğlenceli bir hal alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>