Techinside Google News
Techinside Google News

Zoom tazminat ödeyebilir

Güvenlik konusunda ciddi eleştiriler alan Zoom tazminat ödeyebilir. Federal Ticaret Komsiyonu, Zoom için incelemelerine devam ediyor.

Güvenlik konusunda ciddi eleştiriler alan Zoom tazminat ödeyebilir. Federal Ticaret Komsiyonu, Zoom için incelemelerine devam ediyor.

Zoom tazminat ödemekle karşı karşıya

Pandemi nedeniyle eğitim ve iş dünyası, video konferans platformlarına yoğun bir ilgi gösteriyor. Bu dönemin en hızlı büyüyen platformu Zoom, bir yandan da yoğun eleştiriler almaya devam ediyor.

- Advertisement -

Özellikle de güvenlik tedbirlerini almadığı gerekçesiyle eleştirilerin odağında olan Zoom, yüklü bir tazminat ödemek durumunda kalabilir. İlk olarak uçtan uca şifreleme sunmaması nedeniyle oldukça zor durumda kalan Zoom, bunu tüm video sohbetlerine entegre etmişti. Ancak yapılan araştırmalarda, Zoom’un diğer bileşenlerinde bu şifrelemeyi yapmadığı ortaya çıktı.

Zoom ile Federal Ticaret Komisyonu yöneticileri, uçtan uca şifrelemenin platformda tamamen kullanılması için anlaşmaya vardı. Şu an için anlaşmada herhangi bir yaptırım uygulanmayacak ancak Zoom kendisi için belirlenen sürede sorunları gidermezse, her problem başına 43 bin dolar tazminat ödeyecek. Bu da Zoom’un toplamda yüklü bir tazminatla karşı karşıya kalmasına neden olabilir. Ayrıca Zoom, siber saldırıları anında bildirmek gibi güvenlik odaklı bazı şartları da kabul etmiş durumda.

Güncelleme: ZOOM’dan Resmi Açıklama

Zoom olarak en büyük önceliğimiz kullanıcılarımızın güvenliğidir. Kullanıcılarımızın, özellikle de pandeminin yol açtığı küresel sarsıntı süreci boyunca onları her an bir arada tutmamız için her gün bize karşı duydukları bu güven duygusunu sonuna kadar ciddiye alıyor, güvenlik ve gizlilik programlarımızı sürekli olarak geliştiriyoruz. Platformumuzda gerçekleştirdiğimiz ilerlemelerden gurur duyuyoruz ve FTC (Federal Trade Commission – Federal Ticaret Komisyonu) tarafından belirlenen sorunlar konusunda da halihazırda harekete geçmiş durumdayız. Bugün FTC ile sonuca bağladığımız konu, kullanıcılarımıza güvenli bir video iletişim deneyimi yaşatırken, sunduğumuz platform için inovasyon ve geliştirmelere devam edeceğimiz taahhüdümüze dayanmaktadır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir